Mosty polimerowe (JFB)

Mosty i kładki polimerowe JFB zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, zarówno w kontekście trwałości jak i minimalnego wpływu ich produkcji na środowisko. Stosowane przede wszystkim jako stałe przeprawy dla pieszych, rowerzystów i lekkiego ruchu, JFB w szerokim zakresie (kolor, kształt przęsła, szerokość, długość, nawierzchnia, barierki itd.) można dostosować do wymagań klienta.

W naszym portfolio znajdują się dwa typy kładek i nawierzchni polimerowych -  JFB-G oraz JFB-P. Różnią się one materiałem, z którego są zbudowane - JFB-G produkujemy w oparciu o wysokiej jakości włókno szklane, zaś JFB-P jest "drukowany" w oparciu o włókna syntetyczne. Oba typy charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi oraz możliwością dostosowania do lokalnych wymagań użytkowych i krajobrazowych.

Mosty i kładki JFB doskonale sprawdzają się do obsługi lekkiego ruchu - pieszych, rowerzystów (obciążenie zgodnie z Eurokodem - do 500kg/m2), samochodów osobowych i okazjonalnie również pojazdów o masie do 12 ton.  Dzięki temu są stosowane jako elementy ścieżek pieszo-rowerowych, dróg osiedlowych, ciągów komunikacyjnych w kompleksach biurowych i przemysłowych oraz zapasowych dróg ewakuacji. Maksymalna rozpiętość pojedynczego przęsła kładki lub mostu JFB wynosi 40m.

Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, nasze mosty i kładki polimerowe mają trwałość ok. 100 lat. Są one wysoce odporne na czynniki atmosferyczne, sól drogową, promienowanie UV i akty wandalizmu (w tym próby podpalenia), jak również niewymagające pod względem konserwacji.

Elementy systemu JFB są kilkakrotnie lżejsze niż ich odpowiedniki wykonane ze stali lub betonu - oznacza to dużo niższą emisję CO2 w procesie ich transportu oraz instalacji.


 

JFB-G

Rozwiązanie
Kładki pieszo-rowerowe
Typ
JFB
Road width
Customizable
Nośność
5 kN/m2
Material
Optical fiber
Maks. wolne przęsło
40m

JFB-P

Rozwiązanie
Kładki pieszo-rowerowe
Typ
JFB
Road width
Customizable
Nośność
5 kN/m2
Material
Synthetic fiber
Maks. wolne przęsło
40m

Mosty i kładki polimerowe JFB:

  • Trwałe i funkcjonalne
  • W pełni konfigurowalne
  • Do 40m wolnego przęsła
  • Również dla pojazdów
  • Zmniejszona emisja CO2

 

Mosty polimerowe

Zobacz także

Kładka JFB jako wejście na peron przystanku kolejowego
Projekt

Kładka JFB jako wejście na peron przystanku kolejowego

W ramach rewitalizacji linii kolejowej w Cieszynie, na zlecenie PKP PLK wybudowany został przystanek kolejowy Cieszyn Uniwersytet. Z uwagi na wymogi o...
Mosty parkowe dla pieszych i rowerzystów
Aktualności

Mosty parkowe dla pieszych i rowerzystów

Stałe mosty parkowe JFB to trwałe, lekkie, prefabrykowane i szybkie w instalacji konstrukcje modułowe, przeznaczone dla ruchu pieszo--rowerowego oraz...