Kładka na stacji kolejowej w Northampton

W 2015 roku Dworzec Northampton przeszedł program przebudowy, który obejmował wymianę peronów po obu stronach linii kolejowych oraz instalację nowej kładki dla pieszych.

Firma Janson Bridging (UK) Ltd. została wybrana do zainstalowania tymczasowego mostu dla pieszych o wymiarach 18m długości i 2m szerokości, na czas realizacji prac. To, co wydawało się prostą pracą, okazało się dość skomplikowanym zadaniem, gdy uwzględniono ruch pociągów, obecność osób postronnych i pełną integrację wind z mostem.

Instalacja została przeprowadzona w ciągu sześciu oddzielnych weekendowych zamknięć. Przestrzeganie wszystkich przepisów brytyjskich było kluczowe dla tego projektu, a specjalne „ciepłe w dotyku farby” musiały zostać użyte na wszystkich poręczach. Potrzebne były schody po obu stronach, a także windy. Most został zaprojektowany we własnym zakresie przez zespół projektowy Janson Bridging. Usunięcie mostu zostało zakończone w ciągu jednego pełnego weekendowego zamknięcia, po jego użytkowaniu przez około 18 miesięcy.

Podziel się na:

Szczegóły projektu

Rozwiązanie
Kładka dla pieszych
Typ
JPB-P
Długość
18m
Szerokość
2m
Location
Northampton
Client
Network Rail
Kładka dla pieszych