Most tymczasowy przy budowie drogi A49

Nowa droga łącząca centrum Wigan z węzłem autostradowym M6/M58 została zaplanowana i zaprojektowana z nadzieją na zmniejszenie zatorów i wygenerowanie wzrostu gospodarczego dla tego obszaru.

Plan władz miasta Wigan dotyczący generowania wzrostu gospodarczego i poprawy lokalnej infrastruktury został rozszerzony, gdy zaoferowano wsparcie finansowe z programu Growth Deal Greater Manchester Combined Authority. Z 40 milionami funtów zainwestowanymi niedawno w obszar prywatny, skupiono się teraz na poprawie połączeń transportowych i finansowym rozwoju lokalnej gospodarki. Rada Wigan zakontraktowała Jones Bros Civil Engineering UK, która poprowadzi projekt łączący Warrington Road i Goose Green z Westwood Park i centrum miasta.

Gdy prace rozpoczęły się, firma Janson Bridging została wybrana do wykonania mostu nad potokiem, aby wszystkie pojazdy budowlane mogły trzymać się z dala od głównych dróg i nie powodować większego zatłoczenia. Poszanowanie lokalnych uwarunkowań, w tym pobliskiej szkoły, oznaczało, że Janson pracował na miejscu w ramach ograniczeń czasowych, aby chronić dzieci w wieku szkolnym i rodziców, a także zachować odpowiedni poziom BHP.

Do tego projektu wykorzystano most JSK  o wymiarach 10,5 m x 4,2 m, obliczony na nośność 70 ton.

Po ukończeniu droga zapewni korzyści, takie jak lepszy dostęp do miejsc pracy w okolicy i zachęci przedsiębiorstwa do inwestowania na tym obszarze dzięki ulepszonej komunikacji.

Podziel się na:

Szczegóły projektu

Rozwiązanie
Most belkowy
Typ
JSK-JBB
Długość
10.5m
Szerokość
4.2m
Location
Wigan
Client
Jones Bros
Most belkowy