Most na autostradzie M4 w Huntercombe

Firma Janson Bridging (UK) Ltd. została wybrana jako dostawca tymczasowego mostu dla programu inteligentnych autostrad na autostradzie M4. Do obecnego układu dodawany jest czwarty pas w każdym kierunku, który będzie wykorzystywał najnowszą technologię do zarządzania ruchem.

Większość mostów, które przecinają autostradę M4, została zbudowana, gdy w latach 60. zbudowano oryginalną obwodnicę Maidenhead. Zaprojektowano ją jako dwupasmową autostradę, zanim stała się częścią istniejącej dzisiaj M4. Od tego czasu M4 była rozbudowywana kilka razy, a most Huntercombe stał się po prostu niewystarczająco szeroki, aby obsłużyć ruch z nowej zmodernizowanej czteropasmowej inteligentnej autostrady.

Rozbiórka mostu miała się odbyć na Huntercombe Spur i musieliśmy dostarczyć tymczasową konstrukcję odpowiednią do przenoszenia do 18000 cykli ruchu dziennie. Wymagane było pełne obciążenie EUROCODE LM1. Jedną z kluczowych korzyści naszego rozwiązania była możliwość jego budowy poza miejscem budowy, co skraca czas instalacji na miejscu, ryzyko i ostatecznie czas potrzebny na zamknięcie autostrady. Zainstalowany podczas weekendowego zamknięcia tymczasowy most został podzielony na sześć długich 40,5 m ładunków. Aby przetransportować te długie ładunki bezpośrednio z naszej bazy produkcyjnej w Holandii, wymagane były specjalne zamówienia dotyczące przemieszczeń, a do podnoszenia sekcji mostu potrzebny był 500-tonowy dźwig samojezdny. Każda sekcja mierzyła 40,5 m długości i 2,5 m szerokości, oraz ważyła 50 ton.

Most był potrzebny przez około rok, aby umożliwić rozbiórkę i odbudowę mostu stałego. Przed terminem zbudowano i ponownie otwarto nowy most Huntercombe Bridge, pozostawiając sześć bardzo długich ładunków do usunięcia z placu budowy, które pozostały w Wielkiej Brytanii dla naszego następnego projektu.

Podziel się na:

Szczegóły projektu

Rozwiązanie
Most blachownicowy
Typ
JSB
Długość
40.5m
Szerokość
15m
Location
M4 J7 Huntercombe, Nr Slough.
Client
Balfor Beatty VINCI
Most blachownicowy